İzmir Panjur

izmir panjur sistemleri | fiyatları | modelleri

0 544 972 3637 ücretsiz keşif hattımız dır. izmir panjur, Akdeniz mimarisinde önemli yeri olan bir üründür. Uygulamaları, çalışma prensiplerine ve seçilen malzeme cinsine göre sınıflandırılabilir. İmalatını bünyemizde yapıyoruz. Taahhüt işlerini yoğunlukta gerçekleştirdiğimiz bölge İzmir’dir. Egepencere motorlu ve makaralı(kordonlu) panjurları proje ihtiyaçlarınıza göre üretiyoruz. Firmamız pvc lamel panjur uygulamalarını ürün grubundan kaldırmıştır. Sadece alüminyum lameller ile panjur işlerimizi tamamlıyoruz. İzmir panjur sistemleri projeleriniz için özel tekliflerimiz olacaktır.

İzmir panjur sistemleri

izmir panjur firmaları

Bir çok bakımdan faydası olan bir üründür. Kilit sistemleri ile güvenlik tedbirlerinize katkısı olur. Mevsimsel şartların getirdiği olumsuz durumlardan korur. Ses yalıtımı sağlar ve gün ışığının dan dilediğiniz kadar etkilenirsiniz. Alüminyum lameller poliüretan dolgulu imal edilmektedir. Ral renklerinde ve ahşap desenlerinde boyanabilir. Modern konutlarda mutlaka tercih edilmektedir.

İzmir panjur firmaları

izmir panjur modelleri

1- Mekanizma sistemlerine göre : Makaralı panjur (manuel) elle kullanılır. Motorlu butonlu panjur, duvara monte edilen kumanda düğmesi ( butonu) ile hareket sağlanır. Motorlu kumandalı sistem, uzaktan kumanda ile çalıştırılır. Kumanda sistemleri çoklu kumanda olarak da üretilmektedir. Seçilecek modeller konutun yapısı ile alakalı tercihleri içerir.

panjur kutu modelleri

2- Kutu sistemlerine göre :

a- Monoblok Kutulu Panjur Sistem : Pvc kutu profillerinden oluşturulan kutu içerisine motorlu veya makaralı sistem uygulanmaktadır. Ray profilleri pvc den imal edilmiştir. Monoblok kutu doğrama üzerine bağlanarak bütünlük sağlamaktadır. Kutu içerisine köpük monte edilerek izolasyon sağlanır. Beyaz, Ral renkleri ve lamine kaplamalı olmak üzere tercih edilebilir. İzmir panjur uygulamalarında monoblok kutu seçilecek ise duvar merkezlerinin çok iyi yapılması gerekmektedir. Kutu motor takılmasına müsaittir.

panjur monoblok pvc kutu

b- Dıştan Takma Panjur Sistem : Alüminyum panjur kutusu pencere dışında duvar üstüne gelecek şekilde takılır. Doğrama yüksekliklerinin az olduğu durumlarda dıştan takma tercih edilebilir. Makaralı ve motorlu modelleri mevcuttur. Mevcut pencerelerin önüne takılması daha uygundur.

dıştan takma panjur kutusu izmir

dıştan takma panjur kutusu izmir fiyatları

c- Gizli Kutu Panjur Sistemi : İnşaat aşamasında karar verilmesi durumunda, sıva başlamadan önce takılmalıdır. Gizli kutu 2 model olarak seçeneklidir. Betopan demir  kutusu ve hazır poliüretan köpük kutu. Firmamız fırsatlarına ulaşmak ve bizimle tanışmak isterseniz hizmete hazırız. Bu konuda  daha detaylı bilgilenmek için BURAYA tıklayabilirsiniz.

panjur gizli kutusu

panjur firmaları

panjur sektörüne inanmış ve kalıcı ürünlerin geliştirilmesine önem vermiştir. Asaş markası ile ön plana çıkmaktadır. Pvc kapı pencere sistemleri ile uyumlu aksesuarları kullanıcılara rahatlık sağlamaktadır. monoblok kutu sistemleri son derece başarılı bir uygulamadır. özellikle doğrama sistemleri ile uyum sağlamaktadır. Monoblok kutular beyaz ve laminasyon kaplamalı olarak seçilebilir. İzolasyonlu kutu ve normal kutu olarak ayırabiliriz…

winsa izmir alünyum doğrama sistemleri

izmir alüminyum doğrama

Montajlarının dübel li vidalar ile yapılması daha doğru bir seçenektir. Rayların monte edildiği duvarlar tuğla sıva dan oluşmaktadır. Kullanılan yardımcı panjur malzemeleri kaliteli ve belgeli olmalıdır. standartlarına uygun malzemeler seçilmektedir. İzmir panjur sektörünün aranılan firması olmayı hedefleyen Egepencere ücretsiz keşif hizmeti vermektedir. Konut tipi ürünlerimiz hakkında kapsamlı bilgi sahibi olmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

alüminyum motorlu panjur izmir atölye

Alüminyum motorlu panjur izmir üretici

izmir garaj kapısı kepenk sistemleri

Garaj kavramı şehir hayatında en önemli konu haline gelmiştir. Kentsel dönüşüm ile beraber, inşaat yönetmeliklerine göre garaj yapımı mecburdur. Ayrıca müstakil konutlarda ve villa inşaatlarında garaj mutlaka yapılmaktadır. Burada devreye izmir saç kepenk garaj kapısı ve izmir alüminyum garaj kapısı ürünleri devreye girmektedir. Garaj kapılarında elektrik kesintilerine karşı önlem olarak, güç kaynağı veya redüktör kullanımı tedbir olarak alınabilir. Bazen orta şerit şeffaf 3 sıra döşeme istenmektedir.

İzmir panjur dıştan takma kutu renkleri

İzmir panjur dıştan takma kutu seçenekleri

Firma olarak hedefimiz : Dürüst ve güvenilir olmayı sürdürebilmek.

Amacımız : Zamanında ve sorunsuz işlerimizi teslim etmek.

Karakterimiz : Dün söylediğini yarın eksiksiz olarak yerine getirmek.

Ücretsiz panjur keşif hizmeti almanızı tavsiye ediyoruz.

panjur kutusu

panjur kutuları

Panjur uygulama sistemleri farklı şekillerde değerlendirilmelidir. Sırası ile göz atacak olursak;

1- Kaba İnşaat Aşamasında Panjur Tasarımı: Tuğla, gazbeton veya bims blok örülüp sıvaya geçilmeden önce panjur kutu ve yan rayları düşünülmelidir. Panjur kutusu, boardex kutu, yalıtımlı köpük kutu ve yalıtımsız kutu olarak düşünülebilir. Duvar örülürken üst bitimde en azından 5 cm sağda ve solda boşluk bırakılmalıdır. Panjur motoru aparatlarının yerine oturtulması böyle olmaktadır. 

izmir gizli kutu panjur

Panjur yan dikmeleri duvar içine gömülebilir yada sonradan takılabilir. İçeriye gömülen yan dikmeler panjur lamellerinin duvar ile sıfır hizada çalışmasına olanak verir. Bu panjur modeline detay panjur yada gizli kutu panjur modeli denebilir. Kutu yerine yerleştirildikten sonra sıva ile kapatılır. Binanın ince işleri bitip son boyaya geçileceği anda panjur yerine takılmalıdır.

izmir gizli panjur kutu sistemi

 

UCRETSIZ KESIF ICIN TIKLA ARA