Loading

wait a moment

Cam Balkon İzmir

Cam Balkon İzmir Sistemleri | Cam Balkon | İzmir

Egepencere, İzmir ve ilçelerinde katlanır cam balkon ve sürgülü camlama sistemlerinin imalat ve montaj faaliyetlerini yürütmektedir. Günümüzde konutların balkonları daha çok yaşam alanları olarak kullanılmaya başlanmıştır. Yoğun kent yaşamı evde vakit geçirmeyi önemli hale getirmiştir. Egepencere, sadece Vizyon cam balkon ürünlerini kullanmaktadır. Sürgülü ve katlanır sistemleri ürün gruplarımız içerisindedir. cam balkon izmir fırsatları için firmamızla irtibata geçmelisiniz. Mutlaka sizin balkona fark katacak bir camlama modeli önerimiz olacaktır. Egepencere, cam balkon İzmir sistemleri, üretimi ve montaj hizmetleri veriyor.

İzmir cam balkon
İzmir cam balkon firmaları

Cam Balkon İzmir Tarihçesi

Balkon kapatma evrelerine bakacak olursak, öncelikle ahşap cumba kapatmalar ile başlamıştır. İzmir cam balkon kapamaları, daha sonra demir malzeme ile yapılmıştır. Ancak demir malzemenin boyama ve pas sorunları bu ürünün yerini alüminyum malzemenin alması sonucunu doğurmuştur. Alüminyum balkon kapamalar yıllarca yapılmış, ancak sıcak ve soğuğu iletmesi yerini Pvc doğrama kapatma sistemlerine bırakmıştır. Tedarikçi ve partner firmamız egecambalkon.org sitesini de ziyaret edip farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sürgülü cam balkon İzmir
Sürgülü cam balkon fiyatları İzmir

Diğer balkon kapama ürünlerinin, imar mevzuatına aykırılık ve mimari yapıya verdiği olumsuz görüntüler, cam balkon kapamaların yoğunluk kazanmasına sebep olmuştur. Günümüzde balkonlar İzmir cam balkon ürünleri ile kapatılmaktadır. Bir ürünün yer edinebilmesi, ürün isminin anlamı ile tanımlanan ismin bütünleşmesi gerekmektedir. cam balkon genel isim olmayı başarmıştır. Ancak, balkon camlama, balkona cam, balkon cam kapama, balkona cam, balkon cam kapatma ve balkon kapatma gibi isimler ile de anılmaktadır.

İzmir cam balkon görselleri
İzmir cam balkon örnekleri

cam balkon izmir ürünleri

 Cam balkon, mevsimsel dış etkenlerden korur. Hava, ses, toz ve su geçirgenliğini minimum seviyelere çeker. Bazı eşyalarınızı muhafaza etmenize yardımcı olur. Unutmamız gereken dostlarımız tabi ki de evcil hayvanlarımız dır. Kedi, köpek ve kuşlar gibi dostlarımız için yaşama alanları oluşmaktadır. Ayrıca kuşların veya arıların yuva kurmalarının önüne geçilmektedir.

 

İzmir cam balkon cam renkleri

cam balkon İzmir, balkon kapatma işlemleri kaliteli malzemelerin birleşimi ile imalat ve montaj yapılmalıdır. Burada önemli olan alüminyum et kalınlıkları ve aksesuarların iyi malzemeden imalat edilmiş olmasıdır. Cam sonuçta standart bir malzemedir. 8 mm temperli ve şeffaf yada renkli camlardan oluşur. sıklıkla sorulan soru 10 mm cam mı kullanıyorsunuz, oysa 10 mm cam sisteme ağırlık yapacağından çalışma problemleri çıkarabilmektedir. Esas olan cam kanat genişliklerinin yükseklik değerleri düşünülerek hesaplanması önemlidir. Örnekleme olarak, yüksekliği 220 cm olan bir cam panelinin genişliği 45 cm olmamalıdır. 60 cm’den aşağı ölçüler problem olacaktır. Temperli cam direnci ince uzun bir ebatta zayıflayacaktır. Bu durumda esneme problemleri izolasyon açısından da sorundur.

İzmir katlanır camlama
İzmir katlanır cam balkon

cam balkon İzmir sistemleri, hareketleri cam panellerinin katlanması veya sürülmesi esasına göre çalışır. 8 mm temper işlemi yapılmış camlar kullanılır. Cam renkleri, şeffaf, mavi, yeşil, füme ve bronz olarak seçilebilir. 10 mm cam takılabilir ancak genelde cam ağırlığı sebebi ile tercih edilmemektedir. %20 fiyat farkı ile lamine cam uygulanabilir. Ekstra güvenlik talep edilmesi durumunda lamine temperli cam da kullanılmaktadır. Firma olarak kanaatimiz en doğru cam seçimi, balkon yapısına göre belirlemektir.

Cam balkon İzmir iletişim
Cam balkon İzmir

Cam Balkon Aksesuarları İzmir

Balkon camlama aksesuarları, hareketli tekerlekler, kilit mekanizması ve stoplama aparatlarından oluşmaktadır. Tekerleklerin çelik milli rulman olması tercih edilmelidir. Genelde arıza şikayetleri teker aksamından kaynaklanmaktadır. Çocuk emniyet kilidi ve cam cama kilit sistemleri de takılmaktadır. cam balkon İzmir hakkında geniş bilgi almak için CAM BALKON kelimesini tıklayınız. Tüketiciler cam balkon aksesuarlarının bakımı konusunda bilinçlendirilmelidir. Rulman tekerleklerin pas çözücüler ile bakımı 3 ayda bir yapılmalıdır. Kasa içi toz, çamur temizliği yapılmalıdır.

İzmir oval cam balkon
İzmir oval cam balkon fiyatları

Cam balkon İzmir malzemeleri

Kullanılan alüminyum profillerin termik seviyesi ve eloksal kalitesi belirleyici unsurdur. Et kalınlığı sistem güvenliği açısından önemlidir. Alüminyum profiller, gri, bronz, beyaz olabildiği gibi Ral renklerinde ve Ahşap desen renklerinde boyanabilir.

Alüminyum kasa profilleri damlalıklı ve düz kasa olarak gruplandırılabilir. Cam birleşim contaları alüminyum seçeneği vardır. Damlalıklı kasa seçildiği takdirde tahliye deliklerinin açılmış olmasına özen gösterilmelidir. Alüminyum malzemenin ham madde değeri ve kalitesi çok önemlidir.

Oval balkon montajları yapılabildiği gibi izolasyon açısından dikkat edilmelidir. WD 40 ile hareketli mekanizmaların bakımı senede bir defa yapılmalıdır. Balkon camlama ürünleri marka değeri yüksek malzemeler ile imal ve montaj edilmelidir.

İzmir katlanan camlama
İzmir katlanan cam balkon

Cam balkon İzmir Vizyon sistemleri

Isı camlı cam balkon sistemi olarak Vizyon markasını tercih etmekteyiz. Katlanır camlama ve sürgülü camlama sistemlerinde ısı camlı uygulanabilir. Isı camlı modelde her iki cam 4 mm kullanılıp fırınlama işlemi ile 7 kat güçlendirilir. Bütün cam renkleri kullanılabilir. Kalitenin adresi ve konforun rehberi elbette Vizyon cam balkon sistemleri…

Yer kaybı arzulanmadığı durumlarda sürgülü camlama yapılmalıdır. Sürgülü cam sistemleri eşikli kasa ve eşiksiz kasa olarak imalat yapılabilir. Sürme sistemlerde 240 cm yükseklik aşılmamalıdır. cam balkon İzmir taleplerinde, ısı camlı sistemler de Vizyon sürgülü ve 8 mm sürmeli camlama kullanıyoruz. Konutlarda ancak zemin kat balkonlarında, pergola altlarında, teras kapamalarda, taraça camlama işlerinde kullanılmalıdır. 1. kattan itibaren katlanır sistemler tercihiniz olmalıdır.

İzmir katlamalı cam balkon
İzmir katlamalı cam balkon uygulamaları

Katlamalı cam balkon İzmir, cam balkon ürünlerinde 220 cm maksimum yükseklik olmalıdır. Bazı uygulamalarda her iki tarafa da açılım çıkışı verilebilir. Zemin terazisi başarılı montajın olmazsa olmaz şartıdır. Taban ayar kaçıklıkları mutlaka olmaktadır. Bu sıkıntılı durumun önüne kasa alt besleme takozları ile geçiyoruz. Üst kasa ölçü dengesizliklerini ayar profili yada perde ayar profili ile kapatıyoruz.

cam balkon İzmir izolasyon

Kaliteli izolasyon malzemesi kullanılmasına dikkat edilmelidir. Su sızmaları genellikle izolasyon sorunlarından kaynaklanmaktadır. Soudal marka ürünler cam balkon su sorunları ile ilgili problemleri çözme konusunda başarı sağlamaktadır.

İzmir cam balkon renkleri
İzmir cam balkon renkleri ahşap desenli

cam balkon İzmir Vizyon camlama

Vizyon camlama sistemi serilerine göz atacak olursak,

1- Vizyon markasının ev sahipliğini yaptığı sürgü seri ihtiyacınız olduğunda tercih edebileceğiniz mükemmel bir camlama sistemidir.

2- Vizyon Seri Katlanır Camlama Sistemi : Vizyon katlanır sistemi 2 adet faydalı ürün model patentine sahiptir. Kilit kapak sistemi kanallar açılmadan havalandırma imkanı verme  özelliği Vizyon’ya hastır.. 8 mm temperli cam şeffaf, mavi, yeşil, füme ve bronz renklerde cam kullanılmaktadır. Mekanlarda alan kaybına tahammül edilmeyen durumların kurtarıcı sistemidir. Ral renklerinde boyanabilir. cam balkon İzmir ürünlerinde marka değerine önem veren tüketici grubu kalitenin farkındadır.

Beyaz renk sürgülü camlama
Beyaz renk sürgülü camlama fiyatları

Vizyon Cam Balkon İzmir

VBS Cam Balkon Serisi

Profil Sistemi

Çerçeveli,kayar ve sağa sola dönebilir

Alt eşik havalandırma sistemi seçeneği

Kanatlar iç ve dışa doğru katlanabilir

Kanatlar istenildiği takdirde sağa,sola ya da her iki tarafa katlanabilir

Alüminyum fitiller sayesinde camlar arasındaki boşluğu ortadan kaldırma

Zeminden kaynaklanan hataları ayar profili ile düzeltme imkanı

Katlanır cam balkon
Katlanır cam balkon markaları

Aksesuarlar

Tüm aksesuarla profiller içerisinde tamamen görünmeyecek şekilde ayarlanmıştır

Az bakım gerektiren ve tamamen paslanmaz emniyetli aksesuarlar

İçten kilitleme ve açma seçeneği

Döndürülebilir kilitle kilitleyip açma seçeneği

Kanatları iki farklı model ve üç farklı renkte kanat tutma aparatı ile sabitleme seçeneği

Siyah, beyaz ve gri olmak üzere 3 farklı renkte aksesuar seçeneği

Renk Seçimi

Eloksal,beyaz,ahşap desenli ve pres olmak üzere 4 farklı renk seçeneği

Opsiyonel olarak tüm RAL renklerinde boyanabilme seçeneği

Balkon camlama İzmir
Balkon camlama İzmir firmaları

Cam

8 ve 10 mm kalınlığında emniyetli ve temperli cam bölmeler

Cam bölmeler gizli vidalarla ve özel yapıştırıcı ile kanat profillerine üstten ve alttan güvenlikli biçimde sabitlenmiştir

Cam bölmeleri kolayca yer değiştirme imkanı

Su Tahliye Sistemi

Eğimli zeminden basınç olmadan kolayca su tahliyesi

Alt profile monte edilebilir su tahliye profili

Oval cam balkon İzmir
Oval cam balkon seçenekleri İzmir

Montaj

Kanatlar 4’er adet yatay olarak hareket eden ve bakım gerektirmeyen tekerleklerle donatılmıştır

Hareket sisteminde polyamid kaplı yüksek kaliteli rulmanlar kullanılmıştır

Rulmanlarda paslanmaz çelik bileşenler kullanılmıştır

Düşük gürültü, düşük aşınma ve sıcak-soğuğa karşı dayanımlı kanat profilleri

Kanatları 90 derece açıda kurulum yapma imkanı

Egepencere telefon numarası
Egepencere cam balkon iletişim numarası

Vizyon Katlamalı Cam Balkon

Sistem: VBS   Cam Balkon Sistemi

Malzeme: Alüminyum – Cam

Cam tipleri: Temperli 6-8-10 mm / Lamine 4+3 – 5+4

Profiller için renk seçeneği: RAL- Eloksal- özel renkler

Aksesuarlar için renk seçeneği: Siyah,Gri ve Beyaz olmak üzere 3 farklı renk.

Max. kanat genişliği: 650 mm

Max. kanat yüksekliği: 2500 mm

Sızdırmazlık ve Havalandırma

Kanatlar arasında 3-5 mm arası boşluk

İsteğe bağlı olarak kanatlar arasındaki boşluğu pvc fitille ortadan kaldırma

Alt ve üst profillerde iç ve dış taraftan fırça contalar ile donatılmıştır

Alt ve üstte kullanılan contalar kanatlara değil kanat profillerine monte edilip sabitlenmiştir

Çatal klavuz ile birlikte özel olarak tasarlanmış havalandırma aparatını beraber kullanma seçeneği

İzmir cam balkon pliseli perde
İzmir cam balkon pliseli perde modelleri

Teknik Özellikler Vizyon

Pencereniz kapalıyken evinize dışarıdan bakıldığında mükemmel bir görünüm sağlar. Siz de etkileyici bir güzellik katan bu panoramik görünümün keyfini çıkarabilirsiniz.

Pencereniz kapalıyken evinize dışarıdan bakıldığında mükemmel bir görünüm sağlar. Siz de etkileyici bir güzellik katan bu panoramik görünümün keyfini çıkarabilirsiniz.

Profil Sistemi

Çerçeveli,kayar ve sağa sola dönebilir

Alt eşik havalandırma sistemi seçeneği

Kanatlar iç ve dışa doğru katlanabilir

Kanatlar istenildiği takdirde sağa,sola ya da her iki tarafa katlanabilir

Alüminyum fitiller sayesinde camlar arasındaki boşluğu ortadan kaldırma

Zeminden kaynaklanan hataları ayar profili ile düzeltme imkanı

Camlama sistemleri İzmir
Camlama sistemleri fiyatları İzmir

Aksesuarlar

Tüm aksesuarla profiller içerisinde tamamen görünmeyecek şekilde ayarlanmıştır

Az bakım gerektiren ve tamamen paslanmaz emniyetli aksesuarlar

İçten kilitleme ve açma seçeneği

Döndürülebilir kilitle kilitleyip açma seçeneği

Kanatları iki farklı model ve üç farklı renkte kanat tutma aparatı ile sabitleme seçeneği

Siyah, beyaz ve gri olmak üzere 3 farklı renkte aksesuar seçeneği

Cam balkon İzmir iletişim
Cam balkon İzmir

Montaj

Kanatlar 4’er adet yatay olarak hareket eden ve bakım gerektirmeyen tekerleklerle donatılmıştır

Hareket sisteminde polyamid kaplı yüksek kaliteli rulmanlar kullanılmıştır

Rulmanlar da paslanmaz çelik bileşenler kullanılmıştır

Düşük gürültü, düşük aşınma ve sıcak-soğuğa karşı dayanımlı kanat profilleri

Kanatları 90 derece açıda kurulum yapma imkanı

Cam

8 ve 10 mm kalınlığında emniyetli ve temperli cam bölmeler

cam bölmeler gizli vidalarla ve özel yapıştırıcı ile kanat profillerine üstten ve alttan güvenlikli biçimde sabitlenmiştir

cam bölmeleri kolayca yer değiştirme imkanı

Cam balkon camı
Cam balkon camı kırılmaz

Su Tahliye Sistemi

Eğimli zeminden basınç olmadan kolayca su tahliyesi

Alt profile monte edilebilir su tahliye profili

Renk Seçimi

Eloksal,beyaz,ahşap desenli ve pres olmak üzere 4 farklı renk seçeneği

Opsiyonel olarak tüm RAL renklerinde boyanabilme seçeneği

Cam balkon renkleri İzmir
Cam balkon profil renkleri İzmir

Vizyon VNS Camlama Sistemleri

Sistem: VNS  Cam Balkon Sistemi

Malzeme:Alüminyum – Cam

Cam tipleri:Temperli 6-8-10 mm/ Lamine 4+3 – 5+4

Profiller için renk seçeneği:RAL- Eloksal- özel renkler

Aksesuarlar için renk seçeneği: Siyah,Gri ve Beyaz olmak üzere 3 farklı renk.

Max. kanat genişliği:650 mm

Max. kanat yüksekliği:2500 mm

Sızdırmazlık ve Havalandırma

Kanatlar arasında 3-5 mm arası boşluk

İsteğe bağlı olarak kanatlar arasındaki boşluğu pvc fitille ortadan kaldırma

Alt ve üst profillerde iç ve dış taraftan fırça contalar ile donatılmıştır

Alt ve üstte kullanılan contalar kanatlara değil kanat profillerine monte edilip sabitlenmiştir

Çatal klavuz ile birlikte özel olarak tasarlanmış havalandırma aparatını beraber kullanma seçeneği

Cam balkon teras kapama
Cam balkon teras kapatma

Bu sistem sizlere alüminyum sisteminin tüm avantajlarını sunuyor. Ayrıca ahşap renk sevenler için ahşap renk kaplama alüminyum sayesinde size gerçek ahşap duygusu yaşatıyor. Ral renk sayesinde istediğiniz renge boyanabilme seçeneği sunuyor. Cam içerisine perde uygulama seçeneğiyle mekanlarınızı dışarıdan kimsenin görmemesini sağlıyor.

Profil Sistemi

Alüminyum çerçeveli, kayar ve sağa sola dönebilir

Kanatlar içe doğru katlanabilir

Kanatlar istenildiği takdirde sağa,sola ya da her iki tarafa katlanabilir

4+20+4 mm cam kullanılarak cam boşluklarına perde uygulayabilme seçeneği

Ahşap desenli cam balkon
Ahşap desenli cam balkon renkleri

 

Aksesuarlar

Az bakım gerektiren ve paslanmaz, emniyetli aksesuarlar

Krom kaplı paslanmaz kapı kolu

Siyah renk aksesuarlar

Çocuk kilitli kilitle açma-kapama seçeneği

VDS Isıcamlı Katlanır Camlama

Sistem: VDS  Isıcamlı Balkon Sistemi

Malzeme: Alüminyum – Cam

Cam tipleri: 4+20+4 Temperli ısıcam

Profiller için renk seçeneği:  Eloksal- RAL renkleri

Aksesuarlar için renk seçeneği: Siyah

Max. kanat genişliği: 650 mm

Max. kanat yüksekliği: 2500 mm

Cam balkon İzmir iletişim
Cam balkon İzmir

Montaj

Kanatlar 2’şer adet yatay olarak yukarıdan hareket eden ve bakım gerektirmeyen tekerleklerle donatılmıştır

Hareket sistemine polyamid kaplı yüksek kaliteli rulmanlar kullanılmıştır

Rulmanlarda paslanmaz çelik bileşenler kullanılmıştır

Düşük gürültü, düşük aşınma ve sıcak-soğuğa karşı dayanımlı kanat profilleri

Kanatları 90 derece açıda kurulum yapma imkanı

Sızdırmazlık ve Havalandırma

Kanatlar arasında boşluk bırakılmaksızın fırça fitillerle donatılmıştır

Alt ve üst profillerde iç ve dış taraftan fırça contalar ile donatılmıştır

Alt ve üstte kullanılan fitiller kanatlara değil kanat profillerine monte edilip sabitlenmiştir

Bu sistem ev, balkon, iş yerleri ve yazlık bahçeler için idealdir.

Ahşap desenli cam balkon İzmir
Ahşap desenli cam balkon örnekleri İzmir

Cam

28  mm kalınlığında emniyetli ve temperli ısıcamlı cam bölmeler

Cam bölmeler gizli pim ve özel yapıştırıcı ile kanat profillerine üstten ve alttan güvenlikli biçimde sabitlenmiştir

Cam bölmeleri kolayca yer değiştirme imkanı

Renk Seçimi

Eloksal,beyaz,ahşap desenli ve pres olmak üzere 4 farklı renk seçeneği

Opsiyonel olarak tüm RAL renklerinde boyanabilme seçeneği

Eşiksiz sürgülü camlama
Eşiksiz sürgülü camlama sistemleri

 

Genel Özellikler Cam Balkon

Özellikle iç mekanlar ve mağaza girişleri için tasarlanmış bu sistem iç mekanlarınıza ve mağazanıza zarif bir görünüm kazandırıp daha çekici bir hale getiriyor. Çok fazla bir enerji harcamadan sistemi çabucak açıp kapatabilirsiniz. Bölmeleri bir tarafta topladığınız için size büyük bir yer tasarrufu sağlıyor. Kanatların yer ile teması olmadığı için yer için ayrıca raylı bir düzeneğe gerek yoktur. Bu sistemi kullanarak alanlarınızı bölüp ideal odalar haline getirip kullanabilirsiniz.

Profil Sistemi

Tamamen çerçevesiz ,kayar ve sağa sola dönebilir

Kanatlar içe doğru katlanabilir

Kanatlar istenildiği takdirde sağa,sola ya da her iki tarafa katlanabilir

Yan dikmeli ya da yan dikmesiz profil seçeneği ya da 2 farklı yan dikme seçeneği

Sistemin yüksekliği isteğinize göre ayarlanabilir

Cam balkon İzmir iletişim
Cam balkon İzmir

Renk Seçimi

Eloksal,beyaz,ahşap desenli ve pres olmak üzere 4 farklı renk seçeneği

Sızdırmazlık ve Havalandırma

Kanatlar arasında 3 – 5 mm arası boşluk

İsteğe bağlı olarak pvc fitille boşluğu ortadan kaldırma

Alt ve üst profillerde iç ve dış taraftan fırça contalar ile donatılmıştır

Alt ve üstte kullanılan fitiller kasa profiline değil kanat profillerine monte edilip sabitlenmiştir

Bu sistem ofis, mağaza ve iş yerleriniz için idealdir.

Altınmeşe katlanır cam İzmir
Altınmeşe katlanır cam modelleri İzmir
Cam 10 – 12  mm kalınlığında emniyetli ve temperli cam bölmeler Cam bölmeler gizli pim ve özel yapıştırıcı ile kanat profillerine üstten ve alttan güvenlikli biçimde sabitlenmiştir Cam bölmeleri kolayca yer değiştirme imkanı Aksesuarlar Tüm aksesuarla profiller içerisinde tamamen görünmeyecek şekilde ayarlanmıştır Az bakım gerektiren ve tamamen paslanmaz, emniyetli aksesuarlar Döndürülebilir kilitle İçten ve dıştan kilitleme açma seçenekleri, Manuel ve hidrolik kapı kapatıcısı ile açılım seçenekleri, Yan sürgü mekanizması sayesinde kanatları birbirine sabitleme seçeneği Kenar sürgü mekanizması sayesinde kanatları dilerseniz ayrı ayrı zemine sabitleme Krom kaplı paslanmaz kapı kolu seçeneği Siyah renkte kaliteli aksesuarlar Opsiyonel olarak tüm RAL renklerinde boyalanabilme seçeneği
Sürmeli cam balkon
Sürmeli cam balkon fiyatları

 

Vizyon KCS Üstten Askılı Sistem

Sistem:   KCS Üstten Askılı Sistem

Malzeme: Alüminyum – Cam

Cam tipleri: Temperli 10-12 mm

Profiller için renk seçeneği: RAL- Eloksal- özel renkler

Aksesuarlar için renk seçeneği: Siyah

Max. kanat genişliği: 1000 mm

Montaj

Kanatlar 2’şer adet yatay olarak yukarıdan hareket eden ve bakım gerektirmeyen tekerleklerle donatılmıştır

Hareket sistemine polyamid kaplı yüksek kaliteli rulmanlar kullanılmıştır

Rulmanlarda paslanmaz çelik bileşenler kullanılmıştır

Düşük gürültü, düşük aşınma ve sıcak-soğuğa karşı dayanımlı kanat profilleri

Max. kanat yüksekliği: 3500 mm

ahşap katlanır camlama İzmir
ahşap katlanır camlama renkleri İzmir

Cam Balkon İzmir taleplerinize yerinde uzman personellerimiz tarafından ücretsiz keşif hizmeti ile yanıt veriyoruz. Kış bahçesi ile ilgili sorularınız var ise tıklayınız; https://egepencere.com/izmir-kis-bahcesi/

UCRETSIZ KESIF ICIN TIKLA ARA