Cam Balkon İzmir

Cam Balkon İzmir Sistemleri | Cam Balkon | İzmir

Egepencere, İzmir ve ilçelerinde katlanır cam balkon ve sürgülü camlama sistemlerinin imalat ve montaj faaliyetlerini yürütmektedir. Günümüzde konutların balkonları daha çok yaşam alanları olarak kullanılmaya başlanmıştır. Yoğun kent yaşamı evde vakit geçirmeyi önemli hale getirmiştir. Egepencere, sadece Vizyon cam balkon ürünlerini kullanmaktadır. Sürgülü ve katlanır sistemleri ürün gruplarımız içerisindedir. cam balkon izmir fırsatları için firmamızla irtibata geçmelisiniz. Mutlaka sizin balkona fark katacak bir camlama modeli önerimiz olacaktır. Egepencere, cam balkon İzmir sistemleri, üretimi ve montaj hizmetleri veriyor.

Cam balkon İzmir modelleri

cam balkon izmir telefon numarası

cam balkon İzmir telefon

Cam Balkon İzmir Tarihçesi

Balkon kapatma evrelerine bakacak olursak, öncelikle ahşap cumba kapatmalar ile başlamıştır. İzmir cam balkon kapamaları, daha sonra demir malzeme ile yapılmıştır. Ancak demir malzemenin boyama ve pas sorunları bu ürünün yerini alüminyum malzemenin alması sonucunu doğurmuştur. Alüminyum balkon kapamalar yıllarca yapılmış, ancak sıcak ve soğuğu iletmesi yerini Pvc doğrama kapatma sistemlerine bırakmıştır.

beyaz renk sürgülü camlama İzmir

Diğer balkon kapama ürünlerinin, imar mevzuatına aykırılık ve mimari yapıya verdiği olumsuz görüntüler, cam balkon kapamaların yoğunluk kazanmasına sebep olmuştur. Günümüzde balkonlar İzmir cam balkon ürünleri ile kapatılmaktadır. Bir ürünün yer edinebilmesi, ürün isminin anlamı ile tanımlanan ismin bütünleşmesi gerekmektedir. cam balkon genel isim olmayı başarmıştır. Ancak, balkon camlama, balkona cam, balkon cam kapama, balkona cam, balkon cam kapatma ve balkon kapatma gibi isimler ile de anılmaktadır.

İzmir cam balkon hava alır mı?

İzmir cam balkon

cam balkon izmir ürünleri

 Cam balkon, mevsimsel dış etkenlerden korur. Hava, ses, toz ve su geçirgenliğini minimum seviyelere çeker. Bazı eşyalarınızı muhafaza etmenize yardımcı olur. Unutmamız gereken dostlarımız tabi ki de evcil hayvanlarımız dır. Kedi, köpek ve kuşlar gibi dostlarımız için yaşama alanları oluşmaktadır. Ayrıca kuşların veya arıların yuva kurmalarının önüne geçilmektedir.

cam balkon izmir telefon numarası

cam balkon İzmir telefon

İzmir katlanır cam balkon#Vizyon katlanır ve sürgülü cam balkon ürünleri

İzmir cam balkon cam renkleri

cam balkon İzmir, balkon kapatma işlemleri kaliteli malzemelerin birleşimi ile imalat ve montaj yapılmalıdır. Burada önemli olan alüminyum et kalınlıkları ve aksesuarların iyi malzemeden imalat edilmiş olmasıdır. Cam sonuçta standart bir malzemedir. 8 mm temperli ve şeffaf yada renkli camlardan oluşur. sıklıkla sorulan soru 10 mm cam mı kullanıyorsunuz, oysa 10 mm cam sisteme ağırlık yapacağından çalışma problemleri çıkarabilmektedir. Esas olan cam kanat genişliklerinin yükseklik değerleri düşünülerek hesaplanması önemlidir. Örnekleme olarak, yüksekliği 220 cm olan bir cam panelinin genişliği 45 cm olmamalıdır. 60 cm’den aşağı ölçüler problem olacaktır.Temperli cam direnci ince uzun bir ebatta zayıflayacaktır. Bu durumda esneme problemleri izolasyon açısından da sorundur.

İzmir cam balkon

cam balkon İzmir sistemleri, hareketleri cam panellerinin katlanması veya sürülmesi esasına göre çalışır. 8 mm temper işlemi yapılmış camlar kullanılır. Cam renkleri, şeffaf, mavi, yeşil, füme ve bronz olarak seçilebilir. 10 mm cam takılabilir ancak genelde cam ağırlığı sebebi ile tercih edilmemektedir. %20 fiyat farkı ile lamine cam uygulanabilir. Ekstra güvenlik talep edilmesi durumunda lamine temperli cam da kullanılmaktadır. Firma olarak kanaatimiz en doğru cam seçimi, balkon yapısına göre belirlemektir.

cam balkon izmir telefon numarası

cam balkon İzmir telefon

Cam Balkon Aksesuarları İzmir

Balkon camlama aksesuarları, hareketli tekerlekler, kilit mekanizması ve stoplama aparatlarından oluşmaktadır. Tekerleklerin çelik milli rulman olması tercih edilmelidir. Genelde arıza şikayetleri teker aksamından kaynaklanmaktadır. Çocuk emniyet kilidi ve cam cama kilit sistemleri de takılmaktadır. cam balkon İzmir hakkında geniş bilgi almak için CAM BALKON kelimesini tıklayınız. Tüketiciler cam balkon aksesuarlarının bakımı konusunda bilinçlendirilmelidir. Rulman tekerleklerin pas çözücüler ile bakımı 3 ayda bir yapılmalıdır. Kasa içi toz, çamur temizliği yapılmalıdır.

cam balkon modelleri

cam balkon İzmir malzemeleri

Kullanılan alüminyum profillerin termik seviyesi ve eloksal kalitesi belirleyici unsurdur. Et kalınlığı sistem güvenliği açısından önemlidir. Alüminyum profiller, gri, bronz, beyaz olabildiği gibi Ral renklerinde ve Ahşap desen renklerinde boyanabilir.

İzmir cam balkon perde sistemleri

Alüminyum kasa profilleri damlalıklı ve düz kasa olarak gruplandırılabilir. Cam birleşim contaları alüminyum seçeneği vardır. Damlalıklı kasa seçildiği takdirde tahliye deliklerinin açılmış olmasına özen gösterilmelidir. Alüminyum malzemenin ham madde değeri ve kalitesi çok önemlidir.

İzmir cam balkon ara

Oval balkon montajları yapılabildiği gibi izolasyon açısından dikkat edilmelidir. WD 40 ile hareketli mekanizmaların bakımı senede bir defa yapılmalıdır. Balkon camlama ürünleri marka değeri yüksek malzemeler ile imal ve montaj edilmelidir.

cam balkon İzmir Vizyon sistemleri

Isı camlı cam balkon sistemi olarak Vizyon markasını tercih etmekteyiz. Katlanır camlama ve sürgülü camlama sistemlerinde ısı camlı uygulanabilir. Isı camlı modelde her iki cam 4 mm kullanılıp fırınlama işlemi ile 7 kat güçlendirilir. Bütün cam renkleri kullanılabilir. Kalitenin adresi ve konforun rehberi elbette Vizyon cam balkon sistemleri…

cam balkon izmir telefon numarası

cam balkon İzmir telefon

Yer kaybı arzulanmadığı durumlarda sürgülü camlama yapılmalıdır. Sürgülü cam sistemleri eşikli kasa ve eşiksiz kasa olarak imalat yapılabilir. Sürme sistemlerde 240 cm yükseklik aşılmamalıdır. cam balkon İzmir taleplerinde, ısı camlı sistemler de Vizyon sürgülü ve 8 mm sürmeli camlama kullanıyoruz. Konutlarda ancak zemin kat balkonlarında, pergola altlarında, teras kapamalarda, taraça camlama işlerinde kullanılmalıdır. 1. kattan itibaren katlanır sistemler tercihiniz olmalıdır.

İzmir şeffaf camlı katlanır cam balkon

Katlamalı cam balkon İzmir, cam balkon ürünlerinde 220 cm maksimum yükseklik olmalıdır. Bazı uygulamalarda her iki tarafa da açılım çıkışı verilebilir. Zemin terazisi başarılı montajın olmazsa olmaz şartıdır. Taban ayar kaçıklıkları mutlaka olmaktadır. Bu sıkıntılı durumun önüne kasa alt besleme takozları ile geçiyoruz. Üst kasa ölçü dengesizliklerini ayar profili yada perde ayar profili ile kapatıyoruz.

İzmir cam balkon pliseli perde fiyatları

cam balkon İzmir izolasyon

Kaliteli izolasyon malzemesi kullanılmasına dikkat edilmelidir. Su sızmaları genellikle izolasyon sorunlarından kaynaklanmaktadır. Soudal marka ürünler cam balkon su sorunları ile ilgili problemleri çözme konusunda başarı sağlamaktadır.

oval cam balkon

cam balkon İzmir Vizyon camlama

Vizyon camlama sistemi serilerine göz atacak olursak,

1- Vizyon markasının ev sahipliğini yaptığı sürgü seri ihtiyacınız olduğunda tercih edebileceğiniz mükemmel bir camlama sistemidir.

cam balkon izmir telefon numarası

cam balkon telefon

2- Vizyon Seri Katlanır Camlama Sistemi : Vizyon katlanır sistemi 2 adet faydalı ürün model patentine sahiptir. Kilit kapak sistemi kanallar açılmadan havalandırma imkanı verme  özelliği Vizyon’ya hastır.. 8 mm temperli cam şeffaf, mavi, yeşil, füme ve bronz renklerde cam kullanılmaktadır. Mekanlarda alan kaybına tahammül edilmeyen durumların kurtarıcı sistemidir. Ral renklerinde boyanabilir. cam balkon İzmir ürünlerinde marka değerine önem veren tüketici grubu kalitenin farkındadır.

İzmir katlanır cam balkon

 

İzmir cam balkon firması

Vizyon Cam Balkon İzmir

VBS Cam Balkon Serisi

 • Profil Sistemi
 • Çerçeveli,kayar ve sağa sola dönebilir
 • Alt eşik havalandırma sistemi seçeneği
 • Kanatlar iç ve dışa doğru katlanabilir
 • Kanatlar istenildiği takdirde sağa,sola ya da her iki tarafa katlanabilir
 • Alüminyum fitiller sayesinde camlar arasındaki boşluğu ortadan kaldırma
 • Zeminden kaynaklanan hataları ayar profili ile düzeltme imkanı
cam balkon izmir telefon numarası

cam balkon telefon

 • Aksesuarlar
 • Tüm aksesuarla profiller içerisinde tamamen görünmeyecek şekilde ayarlanmıştır
 • Az bakım gerektiren ve tamamen paslanmaz emniyetli aksesuarlar
 • İçten kilitleme ve açma seçeneği
 • Döndürülebilir kilitle kilitleyip açma seçeneği
 • Kanatları iki farklı model ve üç farklı renkte kanat tutma aparatı ile sabitleme seçeneği
 • Siyah, beyaz ve gri olmak üzere 3 farklı renkte aksesuar seçeneği
 • Renk Seçimi
 • Eloksal,beyaz,ahşap desenli ve pres olmak üzere 4 farklı renk seçeneği
 • Opsiyonel olarak tüm RAL renklerinde boyanabilme seçeneği
izmir kış bahçesi katlamalı cam balkon

İzmir kış bahçesi katlamalı cam balkon

 • Cam
 • 8 ve 10 mm kalınlığında emniyetli ve temperli cam bölmeler
 • Cam bölmeler gizli vidalarla ve özel yapıştırıcı ile kanat profillerine üstten ve alttan güvenlikli biçimde sabitlenmiştir
 • Cam bölmeleri kolayca yer değiştirme imkanı
 • Su Tahliye Sistemi
 • Eğimli zeminden basınç olmadan kolayca su tahliyesi
 • Alt profile monte edilebilir su tahliye profili
 • Montaj
 • Kanatlar 4’er adet yatay olarak hareket eden ve bakım gerektirmeyen tekerleklerle donatılmıştır
 • Hareket sisteminde polyamid kaplı yüksek kaliteli rulmanlar kullanılmıştır
 • Rulmanlarda paslanmaz çelik bileşenler kullanılmıştır
 • Düşük gürültü, düşük aşınma ve sıcak-soğuğa karşı dayanımlı kanat profilleri
 • Kanatları 90 derece açıda kurulum yapma imkanı
izmir cam balkon pliseli perde modelleri

İzmir katlamalı camlama

Vizyon Katlamalı Cam Balkon

 • Sistem: VBS   Cam Balkon Sistemi
 • Malzeme: Alüminyum – Cam
 • Cam tipleri: Temperli 6-8-10 mm / Lamine 4+3 – 5+4
 • Profiller için renk seçeneği: RAL- Eloksal- özel renkler
 • Aksesuarlar için renk seçeneği: Siyah,Gri ve Beyaz olmak üzere 3 farklı renk.
 • Max. kanat genişliği: 650 mm
 • Max. kanat yüksekliği: 2500 mm
 • Sızdırmazlık ve Havalandırma
 • Kanatlar arasında 3-5 mm arası boşluk
 • İsteğe bağlı olarak kanatlar arasındaki boşluğu pvc fitille ortadan kaldırma
 • Alt ve üst profillerde iç ve dış taraftan fırça contalar ile donatılmıştır
 • Alt ve üstte kullanılan contalar kanatlara değil kanat profillerine monte edilip sabitlenmiştir
 • Çatal klavuz ile birlikte özel olarak tasarlanmış havalandırma aparatını beraber kullanma seçeneği
cam balkon izmir telefon numarası

cam balkon İzmir telefon

Teknik Özellikler Vizyon

Pencereniz kapalıyken evinize dışarıdan bakıldığında mükemmel bir görünüm sağlar. Siz de etkileyici bir güzellik katan bu panoramik görünümün keyfini çıkarabilirsiniz.

Pencereniz kapalıyken evinize dışarıdan bakıldığında mükemmel bir görünüm sağlar. Siz de etkileyici bir güzellik katan bu panoramik görünümün keyfini çıkarabilirsiniz.

 • Profil Sistemi
 •  Çerçeveli,kayar ve sağa sola dönebilir
 •  Alt eşik havalandırma sistemi seçeneği
 •  Kanatlar iç ve dışa doğru katlanabilir
 •  Kanatlar istenildiği takdirde sağa,sola ya da her iki tarafa katlanabilir
 •  Alüminyum fitiller sayesinde camlar arasındaki boşluğu ortadan kaldırma
 •  Zeminden kaynaklanan hataları ayar profili ile düzeltme imkanı
 • Aksesuarlar
 •  Tüm aksesuarla profiller içerisinde tamamen görünmeyecek şekilde ayarlanmıştır
 •  Az bakım gerektiren ve tamamen paslanmaz emniyetli aksesuarlar
 •  İçten kilitleme ve açma seçeneği
 •  Döndürülebilir kilitle kilitleyip açma seçeneği
 •  Kanatları iki farklı model ve üç farklı renkte kanat tutma aparatı ile sabitleme seçeneği
 •  Siyah, beyaz ve gri olmak üzere 3 farklı renkte aksesuar seçeneği
 • Montaj
 •  Kanatlar 4’er adet yatay olarak hareket eden ve bakım gerektirmeyen tekerleklerle donatılmıştır
 •  Hareket sisteminde polyamid kaplı yüksek kaliteli rulmanlar kullanılmıştır
 •  Rulmanlar da paslanmaz çelik bileşenler kullanılmıştır
 •  Düşük gürültü, düşük aşınma ve sıcak-soğuğa karşı dayanımlı kanat profilleri
 •  Kanatları 90 derece açıda kurulum yapma imkanı
 • Cam
 •  8 ve 10 mm kalınlığında emniyetli ve temperli cam bölmeler
 •  cam bölmeler gizli vidalarla ve özel yapıştırıcı ile kanat profillerine üstten ve alttan güvenlikli biçimde sabitlenmiştir
 •  cam bölmeleri kolayca yer değiştirme imkanı
 • Su Tahliye Sistemi
 •  Eğimli zeminden basınç olmadan kolayca su tahliyesi
 •  Alt profile monte edilebilir su tahliye profili
 • Renk Seçimi
 •  Eloksal,beyaz,ahşap desenli ve pres olmak üzere 4 farklı renk seçeneği
 •  Opsiyonel olarak tüm RAL renklerinde boyanabilme seçeneği

Vizyon VNS Camlama Sistemleri

 • Sistem: VNS  Cam Balkon Sistemi
 • Malzeme:Alüminyum – Cam
 • Cam tipleri:Temperli 6-8-10 mm/ Lamine 4+3 – 5+4
 • Profiller için renk seçeneği:RAL- Eloksal- özel renkler
 • Aksesuarlar için renk seçeneği: Siyah,Gri ve Beyaz olmak üzere 3 farklı renk.
 • Max. kanat genişliği:650 mm
 • Max. kanat yüksekliği:2500 mm
 • Sızdırmazlık ve Havalandırma
 •  Kanatlar arasında 3-5 mm arası boşluk
 •  İsteğe bağlı olarak kanatlar arasındaki boşluğu pvc fitille ortadan kaldırma
 •  Alt ve üst profillerde iç ve dış taraftan fırça contalar ile donatılmıştır
 •  Alt ve üstte kullanılan contalar kanatlara değil kanat profillerine monte edilip sabitlenmiştir
 •  Çatal klavuz ile birlikte özel olarak tasarlanmış havalandırma aparatını beraber kullanma seçeneği
cam balkon izmir telefon numarası

cam balkon izmir telefon

Bu sistem sizlere alüminyum sisteminin tüm avantajlarını sunuyor. Ayrıca ahşap renk sevenler için ahşap renk kaplama alüminyum sayesinde size gerçek ahşap duygusu yaşatıyor. Ral renk sayesinde istediğiniz renge boyanabilme seçeneği sunuyor. Cam içerisine perde uygulama seçeneğiyle mekanlarınızı dışarıdan kimsenin görmemesini sağlıyor.

 • Profil Sistemi
 •  Alüminyum çerçeveli, kayar ve sağa sola dönebilir
 •  Kanatlar içe doğru katlanabilir
 •  Kanatlar istenildiği takdirde sağa,sola ya da her iki tarafa katlanabilir
 • 4+20+4 mm cam kullanılarak cam boşluklarına perde uygulayabilme seçeneği
 • Aksesuarlar
 •  Az bakım gerektiren ve paslanmaz, emniyetli aksesuarlar
 •  Krom kaplı paslanmaz kapı kolu
 •  Siyah renk aksesuarlar
 •  Çocuk kilitli kilitle açma-kapama seçeneği

VDS Isıcamlı Katlanır Camlama

 • Sistem: VDS  Isıcamlı Balkon Sistemi
 • Malzeme: Alüminyum – Cam
 • Cam tipleri: 4+20+4 Temperli ısıcam
 • Profiller için renk seçeneği:  Eloksal- RAL renkleri
 • Aksesuarlar için renk seçeneği: Siyah
 • Max. kanat genişliği: 650 mm
 • Max. kanat yüksekliği: 2500 mm
 • Montaj
 • Kanatlar 2’şer adet yatay olarak yukarıdan hareket eden ve bakım gerektirmeyen tekerleklerle donatılmıştır
 •  Hareket sistemine polyamid kaplı yüksek kaliteli rulmanlar kullanılmıştır
 •  Rulmanlarda paslanmaz çelik bileşenler kullanılmıştır
 •  Düşük gürültü, düşük aşınma ve sıcak-soğuğa karşı dayanımlı kanat profilleri
 •  Kanatları 90 derece açıda kurulum yapma imkanı
 • Sızdırmazlık ve Havalandırma
 •  Kanatlar arasında boşluk bırakılmaksızın fırça fitillerle donatılmıştır
 •  Alt ve üst profillerde iç ve dış taraftan fırça contalar ile donatılmıştır
 •  Alt ve üstte kullanılan fitiller kanatlara değil kanat profillerine monte edilip sabitlenmiştir
 •  Bu sistem ev, balkon, iş yerleri ve yazlık bahçeler için idealdir.
cam balkon izmir telefon numarası

cam balkon İzmir telefon

 • Cam
 • 28  mm kalınlığında emniyetli ve temperli ısıcamlı cam bölmeler
 •  Cam bölmeler gizli pim ve özel yapıştırıcı ile kanat profillerine üstten ve alttan güvenlikli biçimde sabitlenmiştir
 •  Cam bölmeleri kolayca yer değiştirme imkanı
 • Renk Seçimi
 •  Eloksal,beyaz,ahşap desenli ve pres olmak üzere 4 farklı renk seçeneği
 •  Opsiyonel olarak tüm RAL renklerinde boyanabilme seçeneği

Genel Özellikler Cam Balkon

Özellikle iç mekanlar ve mağaza girişleri için tasarlanmış bu sistem iç mekanlarınıza ve mağazanıza zarif bir görünüm kazandırıp daha çekici bir hale getiriyor. Çok fazla bir enerji harcamadan sistemi çabucak açıp kapatabilirsiniz. Bölmeleri bir tarafta topladığınız için size büyük bir yer tasarrufu sağlıyor. Kanatların yer ile teması olmadığı için yer için ayrıca raylı bir düzeneğe gerek yoktur. Bu sistemi kullanarak alanlarınızı bölüp ideal odalar haline getirip kullanabilirsiniz.

 • Profil Sistemi
 • Tamamen çerçevesiz ,kayar ve sağa sola dönebilir
 • Kanatlar içe doğru katlanabilir
 • Kanatlar istenildiği takdirde sağa,sola ya da her iki tarafa katlanabilir
 • Yan dikmeli ya da yan dikmesiz profil seçeneği ya da 2 farklı yan dikme seçeneği
 • Sistemin yüksekliği isteğinize göre ayarlanabilir
 • Renk Seçimi
 • Eloksal,beyaz,ahşap desenli ve pres olmak üzere 4 farklı renk seçeneği
 • Sızdırmazlık ve Havalandırma
 • Kanatlar arasında 3 – 5 mm arası boşluk
 • İsteğe bağlı olarak pvc fitille boşluğu ortadan kaldırma
 • Alt ve üst profillerde iç ve dış taraftan fırça contalar ile donatılmıştır
 • Alt ve üstte kullanılan fitiller kasa profiline değil kanat profillerine monte edilip sabitlenmiştir
 • Bu sistem ofis, mağaza ve işyerleriniz için idealdir.
Cam 10 – 12  mm kalınlığında emniyetli ve temperli cam bölmeler Cam bölmeler gizli pim ve özel yapıştırıcı ile kanat profillerine üstten ve alttan güvenlikli biçimde sabitlenmiştir Cam bölmeleri kolayca yer değiştirme imkanı Aksesuarlar Tüm aksesuarla profiller içerisinde tamamen görünmeyecek şekilde ayarlanmıştır Az bakım gerektiren ve tamamen paslanmaz, emniyetli aksesuarlar Döndürülebilir kilitle İçten ve dıştan kilitleme açma seçenekleriManuel ve hidrolik kapı kapatıcısı ile açılım seçenekleriYan sürgü mekanizması sayesinde kanatları birbirine sabitleme seçeneğiKenar sürgü mekanizması sayesinde kanatları dilerseniz ayrı ayrı zemine sabitleme Krom kaplı paslanmaz kapı kolu seçeneği Siyah renkte kaliteli aksesuarlar Opsiyonel olarak tüm RAL renklerinde boyalanabilme seçeneği
 • cam balkon izmir telefon numarası

   cam balkon

Vizyon KCS Üstten Askılı Sistem

 • Sistem:   KCS Üstten Askılı Sistem
 • Malzeme: Alüminyum – Cam
 • Cam tipleri: Temperli 10-12 mm
 • Profiller için renk seçeneği: RAL- Eloksal- özel renkler
 • Aksesuarlar için renk seçeneği: Siyah
 • Max. kanat genişliği: 1000 mm
 • Montaj
 • Kanatlar 2’şer adet yatay olarak yukarıdan hareket eden ve bakım gerektirmeyen tekerleklerle donatılmıştır
 • Hareket sistemine polyamid kaplı yüksek kaliteli rulmanlar kullanılmıştır
 • Rulmanlarda paslanmaz çelik bileşenler kullanılmıştır
 • Düşük gürültü, düşük aşınma ve sıcak-soğuğa karşı dayanımlı kanat profilleri
 • Max. kanat yüksekliği: 3500 mm

 

 

 

 

 

 

 

UCRETSIZ KESIF ICIN TIKLA ARA